• auta.jpg

Kontaktní formulář

O vašem vozu

O pojistníkovi (osoba, která uzavírá pojištění)

Stisknutím tlačítka souhlasíte s obchodními podmínkami a se zasíláním obchodních sdělení v souladu s těmito podmínkami.

Proč povinné ručení

Uzavření povinného ručení je zákonnou povinností každého majitele motorového vozidla. Ten, kdo neuzavře pojistku a způsobí vozidlem druhému škodu na zdraví nebo na majetku, bude muset uhradit veškerou škodu z vlastních prostředků.

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla vám poskytuje pojistnou ochranu pro případ škody způsobené provozem motorového vozidla. Chrání vás před možným nepříznivým finančním dopadem nároků poškozeného v případě vzniklé škody způsobené provozem vozidla. U závažných nehod mohou částky za věcné škody a škody na zdraví dosahovat řádově miliony korun.

Proč havarijní pojištění

Havarijní pojištění slouží ke krytí škod na vlastním automobilu. Pomůže vám překlenout finanční ztráty při dopravní nehodě, krádeži nebo vandalismu. Je určeno majitelům motorových vozidel, protože v případě zavinění dopravní nehody druhou stranou je škoda hrazena z povinného ručení viníka, je výhodné zejména pro často havarující řidiče. Způsobit dopravní nehodu může každý, i když se většina řidičů snaží jezdit bezpečně. Škoda pak dosahuje řádů desetitisíců až statisíců (u luxusních automobilů i milionů). Pokud není automobil pojištěný, veškeré náklady na opravu nebo pořízení nového vozu musí uhradit majitel. Pokud však automobil havarijně pojištěný je, jeho vlastník zaplatí náklady pouze do výše spoluúčasti.

Co například kryje Havarijní pojištění?

Co když Vám spadlá větev poničí auto?

Pokud nemáte Havarijní pojištění, možná budete potřebovat taky 17.000Kč na opravu Vašeho vozidla. Stejně jako pan S. Nečekanou sněhovou nadílku nevydržela větev, která spadla přímo na jeho automobil. I když byl vůz zaparkovaný na městském parkovišti, poškozený nemá právo na odškodnění z odpovědnosti, které má město. Proč? Protože město přesto, že je vlastníkem pozemku, na kterém strom stojí, nemůže ovlivnit živelní událost, kterou je právě tíha sněhu.

Odcizení vozidla

Pan N. zaparkoval večer vozidlo před svým domem. Když ráno přišel, vozidlo na místě nebylo. Bylo odcizeno. Jako náhradu škody dostal pojistné plnění ve výši 186.000Kč, za které si pořídil automobil srovnatelný. Mohl by si bez Havarijního pojištění koupit nový automobil hned?

Havárie

Pan T. při cestě městem nedobrzdil a narazil do automobilu před ním. Poškození na jeho automobilu ve výši 19.000Kč mu proplatila pojišťovna. Obětoval by letní dovolenou za opravu vozidla?

Střet se zvěří

Při noční cestě srazila paní K. srnku, která jí na automobilu způsobila škodu za 65.000Kč. Pojišťovna zaplatila kompletní opravu do původního stavu. Zvládl by její rodinný rozpočet takovou opravu bez Havarijního pojištění?

Vandalismus

Po návratu z nákupů na parkoviště obchodního centra čekalo na pana L. překvapení ve formě odřeného a promáčklého boku automobilu. Viník se nepřiznal. Oprava stála 32.000Kč, které byly předmětem pojistného plnění. Za jak dlouho by na „kosmetickou“ opravu ušetřil, kdyby neměl Havarijní pojištění?

Živelná událost

Nejenom jarní deště s sebou v předchozích letech přinesly i nežádoucí krupobití, za které pojišťovny poškozeným klientům již zaplatily v součtu přes desítky milionů korun. Také potkáváte automobily s důlky v kapotě, které Havarijní pojištění sjednané neměly?

Oslovte nás žádostí o nabídku a my Vám poradíme jakou variantu pojištění zvolit tak, aby byla právě pro Vás optimální.